День Палестинського вбрання
Рамалла, 25.07.2022 – WAFA, Асель Аль-Ахрас
Сьогодні, 25 липня, палестинці відзначають День Палестинського вбрання, на підставі рішення президента Махмуда Аббаса від 1 серпня 2018 року вважати цей день Днем Палестинського одягу.
Запровадження Дня Палестинського вбрання має на меті зберегти історію батьків і дідів, а також захистити її від крадіжки та юдаїзації, які практикуються ізраїльською окупацією. У цей день у всіх палестинських мухафазах організовуються масові мітинги, де деякі учасники, чоловіки та жінки, молодь і діти, одягнені в палестинський одяг і піднімають палестинські прапори та банери із закликами до збереження та захисту цієї історичної спадщини від зникнення, а також організовуються виставки та фестивалі спадщини, в яких беруть участь народні фольклорні колективи.
Палестинський одяг є одним із основних та основоположних елементів, які становлять палестинську культурну ідентичність, а також свідченням палестинської присутності, коріння якої на цій землі сягає Ханаанської епохи. За переконанням істориків, існують деякі зображення та візерунки, якими був вишитий одяг ханаанських цариць під назвою «сукня цариці», що повторюють сучасні форми вишивки і привертають увагу до більшості палестинських жіночих суконь, зокрема восьмикутна ханаанська зірка, яка походить ще з 4500 року до нашої ери. Ця зірка символізувала «бога родючості» серед наших ханаанських предків. Мабуть, однією з найвідоміших восьмикутних зірок є «Віфлеємська зірка», яку наші жінки тепер знають як «Ерк Аль-Камар».
Палестинський одяг є носієм палестинської культурної ідентичності та свідченням палестинської історії, а палестинська спадщина характеризується своєю різноманітністю до невимовних меж пристрасті та уяви. Кожне вбрання, особливо в жіночій моді, представляє географічний район, де спосіб пошиття, вишивки та вид тканини, застосований в одязі, відрізняється від одягу, представленого в сусідньому географічному районі.
Палестинське вбрання користується все більш зростаючою увагою в усьому світі, а палестинські установи, палестинки та іноземки активно популяризують палестинські сукні на глобальному рівні, оскільки попит на вишиванки часів Ханаанеїв зростає.
Незважаючи на наближений зміст палестинських традиційних костюмів, кожен регіон має свою характерну рису, що відрізняє його від інших регіонів. Ціна такого вбрання коливається в залежності від типу використаної тканини та ниток, а також способу виготовлення. Сукні ручної роботи, попри їх високу вартість, залишаються улюбленими і бажаними серед жінок, які прагнуть вдягати їх на національні та особисті події.
Біла куфія з чорними смугами стала національним символом боротьби палестинського народу. Саме тому цей елемент одягу відіграє велику роль у вираженні позиції його власника. Мученик Ясір Арафат носив його повсякчас, а його фото в куфії стало символом, відомим у всьому світі, що асоціюється з ім’ям покійного мученика, як і Палестинська справа.