Міжнародний День Солідарності з Палестинським народом

Міжнародний День Солідарності з Палестинським народом

29 листопада

Сьогодні Палестинський народ і міжнародне співтовариство відзначають Міжнародний День Солідарності з Палестинським народом, встановлений Організацією Об’єднаних Націй, підтверджуючи спільну прихильність до справедливого і сталого рішення Палестинського питання.

У 1977 році Генеральна Асамблея закликала щорічно відзначати 29 листопада як Міжнародний День Солідарності з Палестинським народом (резолюція 32/40 B). Цього самого дня, 1947 року, Асамблея прийняла резолюцію про поділ Палестини (резолюція 181 (II)).

Резолюція про відзначення Міжнародного Дня Солідарності з Палестинським народом також закликає держави-члени ООН й надалі надавати якнайширшу підтримку та публічність відзначенню Дня Солідарності.

З цієї важливої нагоди наш народ і керівництво висловлюють глибоку вдячність усім націям, громадянам та установам у всьому світі, які висловили свою солідарність із прагненням нашого народу досягти власних законних національних і політичних прав на самовизначення шляхом припинення тривалої ізраїльської окупації та встановлення суверенітету незалежної і демократичної Держави Палестина в кордонах станом на 4 червня 1967 року зі столицею в Східному Єрусалимі. З цієї нагоди ми засвідчуємо, що високо цінуємо позицію України щодо підтримки миру, безпеки та стабільності на Близькому Сході, а також її підтримку рішення за принципом «дві держави для двох народів» і повагу до відповідних резолюцій Організації Об’єднаних Націй.

На жаль, Ізраїль продовжує свою політику конфіскації палестинських земель для будівництва поселень. Східний Єрусалим, столиця Палестини, ізольований від решти палестинської території і оточений стінами з усіх боків, а його географічний характер і природа все ще піддаються змінам, його установи лишаються зачиненими за наказами окупації, а ідентичність його народу продовжують відчужувати під різними приводами. Ізраїль також продовжує утримувати тисячі в’язнів у своїх в’язницях. Мирний процес і Дорожня карта, які були схвалені всім міжнародним співтовариством і затверджені в резолюції Ради Безпеки №1515 (2003), а також переговори про остаточний статус – все перебуває під контролем волі Ізраїлю (окупаційної сили) та її експансіоністських планів за рахунок законних прав Палестинського народу.

З кожним днем кількість палестинців, які потребують гуманітарної допомоги, зростає. Таким чином, стало зрозуміло, що конфлікт між Палестиною та Ізраїлем впливає на ширшу регіональну динаміку, справляючи негативний ефект на мир, економічний розвиток, соціально-політичний прогрес і безпеку в усьому регіоні.

Палестинці продовжують страждати від тривалого незаконного розширення поселень Ізраїлем, що є порушенням міжнародного права, зокрема Четвертої Женевської конвенції 1949 року. Поточна діяльність Ізраїлю щодо поселень на окупованих територіях являє собою основну перешкоду та серйозну загрозу миру в регіоні. Саме тому ми закликаємо Раду Безпеки та держави-члени Організації Об’єднаних Націй до ефективної та негайної імплементації резолюції 2334 (2016), яка підтверджує, що ізраїльські незаконні поселення не мають юридичної сили.

Палестина вітає всі практичні кроки, вжиті державами і спрямовані на прискорення припинення історичної несправедливості, заподіяної Палестинському народу, а також на підтримку встановлення миру, цінуючи всі зусилля, докладені державами-членами Організації Об’єднаних Націй для поліпшення важкого становища нашого народу шляхом надання йому допомоги.

Посольство підтверджує, що єдиним рішенням є припинення ізраїльської окупації Держави Палестина та визнання суверенітету палестинців на території їхньої Батьківщини після десятиліть окупації та відчуження власності, і це все ще єдиний ключ до встановлення миру, який сприятиме миру й стабільності на регіональному та міжнародному рівнях.

З цієї нагоди наш народ також підтверджує, що палестинці не дозволять реальності мурів, варварського насильства та дискримінації стати на їх шляху. Ми продовжуватимемо рухатися вперед, відбудовуючи те, що окупація руйнує, зберігаючи життя там, де окупант його нищить, проводячи озеленення там, де колоніальний режим зрівнює з землею і викорінює насадження.

У зв’язку з цим, ми закликаємо всі держави та громадян світу продовжувати долучатися до невтомних зусиль нашого народу щодо встановлення справедливості та миру, дотримуючись принципів гуманності, закріплених у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Загальній декларації прав людини та міжнародному праві. Без сумніву, це випробування нашої стійкості як пригнобленого народу, а також випробування міжнародної надійності. Ми запевняємо наших друзів, палестинці не сумніваються, що їхня  доля – це перемога над пригнобленням, окупацією та поневоленням, а майбутнє – свобода, мир та процвітання. Цей шлях довгий і складний, проте справедливість у Палестині незабаром запанує за підтримки, солідарності та допомоги захисників свободи всього світу.