З нагоди 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Державою Палестина та Україною…

З нагоди 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Державою Палестина та Україною, Посольство Палестини в Україні хотіло б представити фрагмент інтерв’ю з Й.В. Паном Хашемом Даджані, Надзвичайним та Повноважним Послом Держави Палестина в Україні, що вийде друком у 22-му виданні наукового щорічника «Україна дипломатична» 2021 року.

 

Посольство опублікує повний текст інтерв’ю на своїй сторінці у «Фейсбук» та на своєму сайті наприкінці листопада 2021 року, щойно Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв буде проведено офіційну презентацію згаданого щорічника.

 

– Пане Посол, Палестина – це місце з довгою та величною історією, дім для святих реліквій, які захоплюють дух мільйонів людей у всьому світі, зокрема й українських туристів. Ваша Високоповажносте, як Ви оцінюєте туристичні зв’язки між Україною та Палестиною?

– Палестина завжди була центром політичного, культурного, соціального й духовного життя. Це Свята Земля, надзвичайно важливе місце для трьох основних світових релігій: християнства, ісламу й іудаїзму. Це колиска, де кожна з релігій розвивається, процвітає та приймає паломників з усього світу. Палестина – це земля миру, як і має бути.

Зв’язки між двома країнами та дружні відносини між українцями й палестинцями мають глибоке історичне коріння. Їхнім підґрунтям стало запровадження в Русі християнства. Відтоді паломництво – основна форма туризму, яка розвивається донині. Століттями українські паломники відвідують Святу Землю, зокрема Вифлеєм та Єрусалим. Утім, звісно, багато інших міст також варті уваги: Рамалла, Єрихон, Наблус, Назарет, Джанін, Хеврон. Там слід побувати ще й для того, щоб дізнатися більше про традиції християнських спільнот і спосіб життя палестинських християн – людей, які підтримують та оберігають святі місця. 

На жаль, упродовж усієї світової історії наша Земля Миру не засвідчила справжньої, стійкої, тривалої злагоди. Поза сумнівом, вона мусить бути безпечною та відкритою для паломників усіх релігій і відвідувачів з усіх країн світу, доступ до святих місць має бути безперешкодний. Ми завжди раді вітати кожного паломника.

Сподіваємося, що ізраїльська окупація палестинських територій закінчиться якомога швидше й паломники, підприємці та гості зможуть відвідувати Палестину без обмежень.