75-та річниця Накби

Цього року виповнюється 75 років з моменту масового переміщення палестинців, відомого як «Накба» або «Катастрофа». Комітет ООН зі здійснення невід’ємних прав палестинського народу (CEIRPP) відзначатиме 75-ту річницю Накби в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.
Вперше в історії ООН ця річниця відзначатиметься згідно з мандатом Генеральної Асамблеї (A/RES/77/23 від 30 листопада 2022 року). CEIRPP організує спеціальну зустріч високого рівня, яка проводитиметься шістьма офіційними мовами.
Давайте зробимо цю річницю початком глобальної кампанії з притягнення Ізраїлю до відповідальності за його злочини та початком зворотного відліку расистського поселенсько-колоніального проекту та окупації, яку він втілив, намагаючись припинити розглядати Ізраїль як державу, що стоїть над міжнародним правом, і переслідувати його в судовому порядку за всі злочини, які він вчинив проти палестинців і арабів з моменту свого заснування до цього часу.
Палестинці, араби та прихильники свободи, справедливості, прогресу та демократії в усьому світі, включаючи Ізраїль, мають історичну можливість у світлі змін у регіоні та світі відкрити новий шлях, здатний перемогти расистський поселенсько-колоніальний проект, а також встановити справедливий, сталий і всеосяжний мир у регіоні таким чином, щоб гарантувати права палестинців у їхній незалежній державі зі столицею у Східному Єрусалимі та гарантувати безпеку, стабільність і процвітання всіх країн і народів регіону.
15 травня палестинці по всій земній кулі відзначають День Накба («День катастрофи») в пам’ять про майже тотальне знищення ознак присутності палестинців на їх батьківщині – Палестині.
Створення Ізраїлю на палестинській землі в 1948 році являє собою серйозну історичну несправедливість відносно палестинського народу, яка триває дотепер.
НАКБА, ЩО ТРИВАЄ
Минуло 75 років з часу Накби 1948 – року, який ознаменувався вигнанням та виходом палестинського народу. Вчорашня Накба – це реальність, що триває досьогодні. Палестинцям відмовлено в усіх основних правах людини, оскільки Ізраїль продовжує застосовувати політику примусового переміщення, пригноблення та принижень, щоб створити умови для будівництва більшої кількості ізраїльських поселень та приходу поселенців на землі окупованої Палестини. Постійні жорстокі колоніальні спроби Ізраїлю стерти палестинську ідентичність, провести «етнічну чистку» народу Палестини та принизити його гідність – це не лише один темний розділ в історії, але повсякденне життя в умовах приниження, утисків та окупації для кожного палестинця. Настала пора закінчити цей темний розділ і розпочати новий, перспективний. Настав час встановлення справедливості в Палестині.
В ході Накби Ізраїль зруйнував 531 палестинське місто і село, вчинив щонайменше 33 різанини, а понад 800 000 палестинців було виселено та вигнано жити як біженці на милість інших в таборах біженців та в діаспорі.
Починаючи з 1948 року, Ізраїль застосовував навмисні та систематичні акти насильства, колоніалізму та руйнування за рахунок палестинського народу, його прав, земель та ресурсів. Фундаменталістський сіонізм налаштований проводити таку політику в односторонньому порядку, щоб нанести “Великий Ізраїль” на історичну Палестину.
Понад 7 мільйонів палестинських біженців проживають на Окупованій Території Палестини та у вигнанні. Палестинські біженці страждали занадто довго, і настав час, щоб їхнє скрутне становище було визнане Міжнародним Співтовариством і вирішене відповідно до міжнародного права та конвенцій, включно з Резолюцію 194 (1948) Генеральної Асамблеї ООН, Женевською конвенцією про статус біженців (1951), Міжнародним пактом про громадянські та політичні права (1966) та Загальною декларацією прав людини (1948).
Сьогодні ми стоїмо перед загрозою чергової Накби, яка цілковито знищить Палестину, якщо Ізраїлю буде дозволено продовжувати його незаконну колоніальну політику проти палестинського народу.