У Києві відбулася Міжнародна виставка-конкурс дитячого малюнку «Мости дружби»

У Києві відбулася Міжнародна виставка-конкурс дитячого малюнку «Мости дружби». Виставка була проведена за ініціативи та організації Міжнародного Фонду культурного співробітництва (Голова – Влада Литовченко) та Міжнародного благодійного фонду Гарних справ (Президент -  Наталія Колісник) в рамках проекту «Дні культури України в Палестині».

Малюнки на теми «Щасливе дитинство» та «Культурна спадщина моєї країни»  малювали діти з українських шкіл-інтернатів та дитячих будинків сімейного типу віком від 10 до 14 років. Участь у конкурсі взяли діти з Сумської, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Київської, Полтавської інших областей України. У кількох школах Чернігівської області організатори навіть провели два відкритих уроки малювання. Із кількох сотен надісланих робіт професійне журі, очолюване Надзвичайним та Повноважним Послом Палестини в Україні Мохаммедом Аль-Асаадом, відібрало 100 малюнків, які були представлені в Арт-центрі. Усі ці роботи візьмуть участь у спільній виставці українських і палестинських дітей влітку в місті Віфлеємі.

Під час виставки за допомогою спеціальних наклейок усі гості мали змогу голосувати за ті малюнки, які найбільше сподобалися. За кількістю наклейок визначили 10 переможців:  у номінації «Щасливе дитинство» – Махов Глікерій, Михайленко Настя, Дубенко Валерія, Туболець Лілія, Згодзинська Уляна; у номінації «Культурна спадщина моєї країни» – Григор Світлана, Ковальов Костянтин, Кубіцька Марія, Ульчіч Таня, Павлюк Ангеліна. Автори конкурсних малюнків отримали цінні призи – книги, планшет, набори для малювання та ін. Всім учасникам вручили дипломи про участь та пам’ятні подарунки від організаторів.

«Нам дуже важко було вибрати лише 10 картин, всі достойні найвищої оцінки. Дивлячись на ці малюнки, ми бачимо перш за все духовність та щирість і те, як яскраво бачать світ навколо себе ці юні таланти», – зауважив Надзвичайний та Повноважний Посол Палестини в Україні Мухаммед Аль-Ассад.

«На ці картини потрібно дивитися перш за все серцем. Діти дуже хвилюються та чекають, коли їх роботи поїдуть в Палестину. Для них це не просто конкурс, а свого роду мотивація для розвитку творчості. А для нас дуже важливо підтримати зв’язок між дітьми України та Палестини, і для цього ми будемо робити все можливе. Першим кроком будуть листівки із тих картин, які сьогодні представлені в залі», - розповіла Президент МБФ Гарних справ Наталія Колісник.

Під час виставки за допомогою скайп-зв’язку відбувся телеміст між дітьми України та Палестини. Палестинські малюки показали свої малюнки. Найбільше емоцій у присутніх викликала картина палестинської дівчинки із символом «Слава Україні».

Голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва Влада Литовченко висловила впевненість, що якщо у підсвідомості кожного буде повага, толерантність та взаєморозуміння, тоді у світі не буде проблем, а буде мир: «Цей проект був створений з метою формування дитячого бачення на такі цінності, як дружба та мир, повага один до одного, солідарність та толерантність. Видно, що кожна дитина відала частину своєї душі та тепла в ті роботи, які представлені в цьому залі», – зауважила Влада.

Підтримати міжнародний проект прибули й Посли іноземних держав: Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні Пан Чау Теонг Бан, Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Кувейт в Україні Пан Юсеф Хусейн Аль-Габанді, Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Пан Корнелій Іонеску. У своїх вітальних промовах дипломати висловлювали підтримку проекту та наголошували на важливості розвивати стосунки між різними державами світу.

Упродовж заходу два молодих українських художники малювали картини на тему миру, одну з яких організатори подарували Послу Палестини в Україні. Перед гостями також виступили з перформансом учасники театру-студії «Біла ворона». Крім того, в рамках виставки були представлені роботи всеукраїнського конкурсу юних художників «Талант.арт» в рамках мистецького проекту «Folk Ukraine» на тему «Мій улюблений сюжет у творчості Т. Г. Шевченка».

Партнером виставки виступив Арт-центр Я.Гретера. Ведучі заходу – Тетяна Гончарова та Олександр Вишневський. Виставку відвідало багато гостей, серед яких радник з культурних зв’язків Відділення в Україні Посольства Хашимітського Королівства Йорданія Др. Ахмад Тальхуні, актриса Ольга Сумська, співаки Наталія Шелепницька та Артур Боссо, засновник проекту Folk Ukraine Ігор Добруцький та ін.

About سفارة فلسطين

Comments are closed.