Посол Палестини в Україні зустрівся з Спеціальним представником України з питань Близького Сходу та Африки

В МЗС України відбулась зустріч Посла Палестини в Україні Мохаммеда аль-Асаада з Спеціальним представником України з питань Близького Сходу та Африки Євгеном Микитенко.

В ході зустрічі, на якій були присутні Помічник Микитенка Максим Субх, Олег Липський (Департамент Близького Сходу)  та Консул Давуд Жаллуд, сторони обговорили низку питань двостороннього співробітництва та обмінялися думками стосовно процесів, які відбуваються у регіоні Близького Сходу. Було визнано доцільність активізувати роботу з розвитку договірно-правової бази двостороннього співробітництва, обміну візитами високого рівня.

Посол аль-Асаад проінформував Микитенка про політичну позицію Палестини та про нинішній етап палестинсько-ізраїльского переговорного процесу, а також про лист адресований Нетаньягу від Президента Махмуда Аббаса. Цей лист  нагадує ізраїльському уряду про його відповідальність та необхідність дотримання міжнародних резолюцій, прийнятих Радою Безпеки ООН, що спрямовані на становлення незалежної держави Палестина та на досягнення справедливого миру в регіоні. Микитенко, в свою чергу, підтвердив глибину дружніх двосторонніх відносин і незмінну підтримку з боку України прав палестинського народу на створення своєї держави.

Співбесідники також наголосили на важливості інтенсифікації двостороннього співробітництва в туристичній  сфері. Кількість українських туристів, які відвідали Палестину збільшилась на 30%. Крім того, було обговорено подальшу активізацію співробітництва в освітній сфері. Зараз в Україні навчається понад 1000 палестинських студентів.

Comments are closed.